Broadway Jegyiroda
Jegyiroda:
1075 Bp. Károly krt. 21.
Tel: 06 1 780-07-80 Nyitva: H-P: 10-18

Jegyvásárlás

Program


Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2017. október 14. szombat, 20:00

Bach: 3. (D-dúr) szvit, BWV 1068
Mozart: d-moll zongoraverseny, K. 466
Csajkovszkij: 4. (f-moll) szimfónia

Az antwerpeni deSingel művészeti központ, a belgiumi flamand közösség fontos kulturális intézménye, melynek alapgondolata, hogy sokrétű, gazdag programjaival összekösse a különböző művészeti ágakat, a zenét, a színházat és a képzőművészetet. A központ ötlete Peter Benoit-tól származik, az 1980-ban a belga királyi pár jelenlétében átadott épület terveit pedig Léon Stynen készítette. A deSingel Művészeti Központ nyitott a kortárs művészetek előtt. Négy művészeti ágnak: az építészetnek, a táncnak, a zenének és a színháznak egyaránt otthont ad. Hangsúlyos benne a kortárs művészet, de az újszerű, a korábbi konvencióktól mentes produkcióktól a klasszikus művek hagyományos interpretációjáig sok minden megfér benne. Jellemző módon itt működik Jan Fabre modern, a hagyományos műfaji keretek közé nemigen sorolható táncszínháza, Philippe Herreweghe és a Collegium Vocale Gent, valamint Hervé Niquet Beethoven-Akadémiája, és ebben a központban helyezték el az antwerpeni konzervatóriumot, a színművészeti főiskolát (Posthoogeschool voor Podiumkunsten), a Flamand Építészeti Intézetet, valamint az antwerpeni Radio 2 állomást is. A deSingel Központ három színházterme közül az ezerszemélyes Kék teremben hangversenyeket, míg a 800 fős Vörös teremben tánc- és színházi produkciókat rendeznek, a 92 személyes Kisterem pedig kamaraprodukciók színhelyéül szolgál. A termek közötti folyosókat és helyiségeket eleve olyan méretűre építették, hogy azokban kiállításokat lehessen rendezni. A központ állandóan bővül, 2011-ben újabb egységeket adtak át, amelyek színházi, táncművészeti és zenei célokra alkalmasak.A Fesztiválzenekar turnéja során itt elsőként Bach 3. zenekari szvitje hangzik el, amelynek kéziratát Mendelssohn fedezte fel. A zongoraművész Emmanuel Ax egy igazi klasszikust, Mozart komoly és súlyos tónusa ellenére is népszerű d-moll zongoraversenyét játssza. A záródarabban, Csajkovszkij 4. szimfóniájában a szerző a körülöttünk ólálkodó végzettel hadakozik, végül mégis \r\nboldogságot ír fel nekünk receptre.

Ajánlatunk


Számít-e a múzsa csókja, és egyáltalán mi az? Honnan és hogyan jön a zene, a szöveg, és minden, amit nem a „józan ész” hoz létre, de ami nélkül az életnek semmi értelme?

JOHANNES BRAHMS: Változatok egy Haydn-témára, op. 56 RICHARD STRAUSS: d-moll burleszk zongorára és zenekarra *** HECTOR BERLIOZ: Rómeó és Júlia, op. 17 – zenekari részletek (Szerelmi jelenet, Mab királynő-scherzo, A magányos Rómeó, Báli jelenet)

Gaetano Donizetti AZ EZRED LÁNYA Vígopera két felvonásban, prózai jelenetekkel, francia és magyar nyelven, magyar, angol és francia felirattal

Ajánló


Vincze Balázs művészeti vezető, rendező-koreográfus jól ismeri a polgári színházi hagyományokat kedvelő táncrajongók ízlését, kiválóan alkalmaz táncszínpadra ismert és közkedvelt…

Modeszt Muszorgszkij BORISZ GODUNOV Opera négy felvonásban, prológussal, orosz nyelven, magyar, angol és orosz felirattal

Poirot nyomozó kényelmes hazaútra vágyik a legendás, káprázatos Orient Expresszen. Csakhogy az előkelő útitársak között akad valaki, aki nagyon gyanús.…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!