„A Humans 2.0 (…) az a típusú előadás, amelynek az elején az ember tátva felejti a száját, majd a végén egy megkönnyebbült, csodálattal teli sóhajjal becsukja.”
Berecz András Kossuth-díjas mesemondó, népmesegyűjtő, folklórkutató és előadóművész, már harmadik alkalommal mesél Fesztiválunkon. Ismét hallhatjuk józan népies bölcsességét, mindig új, kacagtató tréfáit, gyermeki játékosságát, derülhetünk egész lényének huncutságán, aki nem hiszi, járjon – Ars Sacrára.
A MIRROR a Társulat műfajilag egyik legtisztább produkciója, melyben a színpad akár egy küzdőtér, ahol mindenkinek ki kell vívnia a közösségen belüli szerepét. Rivális dominancia harcban próbálnak egymás fölé kerekedni, miközben önmagukat keresve, hajszolva mégis egymás támogatására és érzéki aktusokra keresik a lehetőséget. Intenzív koreográfiák fűződnek egy dinamikus láncba, lendületes és akrobatikus mozgáselemekkel, Duda Éva sajátos alkotói stílusjegyeivel.
A 30/50 eseménysorozat jubileumi visszatekintés Ladjánszki Márta táncos-koreográfus pályájára, melynek előadásai és kísérő programjai felidéznek egy-egy korábbi munkát, lezárnak egy korszakot, és új utakat villantanak fel.
Ezt a fájdalmasan szép és emberi darabot Magyarországon még nem mutatták be. Az ősbemutató a Karinthy Színház és a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatának koprodukciójában készül.
Az angyaloknak ugyan szárnya van, mégsem a repülés a fő tulajdonságuk. De mi a helyzet azokkal a kreatúrákkal, akik egész egyszerűen berepültek a zenetörténetbe? A Főnixszel, a Tűzmadárral, illetve a velünk élő madarakkal, netán az egyéb szárnyas állatokkal, mint például a dongóval, szúnyoggal és pillangóval?
A dráma Klebelsberg Kunó feleségének, Botka Saroltának naplója nyomán íródott. Egy kivételes nagy formátumú politikus és a polgári származású asszony szerelmi házasságának mindennapjai mögött a XX. század drámájának tablóját is láthatja a néző.
A 30/50 eseménysorozat jubileumi visszatekintés Ladjánszki Márta táncos-koreográfus pályájára, melynek előadásai és kísérő programjai felidéznek egy-egy korábbi munkát, lezárnak egy korszakot, és új utakat villantanak fel.
45. alkalommal adja át a Színházi Kritikusok Céhe a Színikritikusok díját, idén 18 kategóriában. A gála létrehozásában minden évben a szakmai jeles képviselői közreműködnek, idén a LOUPE Színházi Társulás, a műsor rendezője pedig Horváth János Antal lesz.
Az 1968-tól formálódó zenekar 1970-ben két lemezzel is jelentkezett: az első, a Black Sabbath az év elején jelent meg, és még ugyanabban az évben szeptember 18-án, vagyis pontosan 54 évvel ezelőtt következett második lemezük is, a Paranoid.
Josephine Baker és Dmitrij Sosztakovics
Táncosnő banánszoknyában, komponista tűzoltósisakban: merészség és modernitás, túlélési technikák és történelmi tragédiák 1906 és 1975 között.
Egyszer volt, hol nem volt, még az üveghegyen is túl, élt egy főspan, aki ki akarta deríteni, kinek adhatná fele királyságát, s vele együtt rangját. Össze is trombitálta az ország minden részéről szépszavú spanjait, hogy mérettessenek meg egymás közt, ki oly rátermett, hogy kiállja a 2 körös próbát. Jöttek is a válogatott királyfiak, királylányok, lovagok és udvarhölgyek, hogy szerencsét próbáljanak és elkápráztassák a nagyérdemű közönséget a híres Kristály palotában szeptember 26-án, a Nyulak szigetén.
Idén 80 éve, hogy elveszítettük Radnóti Miklóst. Az est során velünk lesznek Radnóti-kutatók, felcsendülnek Radnóti versei, Gyarmati Fanni naplóbejegyzései, bepillantást nyerhetünk a Bori notesz és az Abdai dokumentumok megrázó világába, valamint fotóinak segítségével igyekszünk azt az idillt és játékosságot is megidézni, mely verseinek oly meghatározó eleme.