A fajok eredete
Darwin azonos című művéből kiindulva egy olyan formai kísérletre vállalkoztunk, mely ötvözni próbálja a tudományos ismeretterjesztést a költészettel.
Darwin azonos című művéből kiindulva egy olyan formai kísérletre vállalkoztunk, mely ötvözni próbálja a tudományos ismeretterjesztést a költészettel.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2022. március 25. péntek, 19:00
A színészek improvizációinak felhasználásával írta Tasnádi István: A FAJOK EREDETE
A Nézőművészeti Kft. vendégelőadása.
16 éven felülieknek!
„Zoltán filmes. Legutóbbi munkáját százezer szempár nézte végig – ritka siker egy önnön művészetében a legenyhébb kompromisszumra sem képes alkotótól. Igaz, filmje egy csirkefarmon okoz velőtrázó és tojást eredményező sikert. Következő könyve, amely a fajok eredetén keresztül az emberiség pusztulásának vízióját vetítené a vállalkozó kedvű nézők elé, máris a producer előtt hever, aki milliós csirkenézettségben gondolkodik, meg abban, hogy lehet Zoltán alkotását még (csirke)nézőközpontúbbá tenni." Ugrai István, 7óra7.hu
Darwin azonos című művéből kiindulva egy olyan formai kísérletre vállalkoztunk, mely ötvözni próbálja a tudományos ismeretterjesztést a költészettel. Az emberi faj kezdetben molekuláris szinten létezik, majd egyre magasabb anyagi szinten szerveződnek, mígnem röpke néhány milliárd év elteltével létrejön a Szellem, és közvetítő anyaga a Nyelv, melynek segítségével az addig gesztikus történetmesélést felváltja az élet létrejöttének verbális elbeszélése.
Szereplők: MUCSI ZOLTÁN, SCHERER PÉTER, THURÓCZY SZABOLCS
jelmeztervező: PAPP JANÓ
munkatársak: GYULAY ESZTER, MÁTIS INEZ, MERVEL MIKLÓS, HODÁSZI ÁDÁM, KÁLMÁNCHELYI ZOLTÁN
rendező: DÖMÖTÖR TAMÁS
Az előadás időtartama: 1óra 30perc szünet nélkül
Az i. e. 74 körüli Római Birodalomban játszódó Spartacus Seregi László első igazi nagybalettje volt, amely egy csapásra mérföldkő lett a magyar táncéletben. Generációk sora élvezte 1968 óta a történelmi témájú koreográfiát, amely az ókori rabszolgalázadás történetét dolgozza fel úgy, hogy közben igazi mondanivalója nem a forradalom, hanem az emberi érzelmek, döntések az elnyomás ideje alatt.
Ildikó kiváló szakpolitikus, aki komoly karrier előtt áll, amennyiben le tudja küzdeni egy apró hibáját: nem tud hazudni.
Meeting the Buddha angol - magyar dokumentumfilm, 145 perc, 2025 angol és tibeti nyelven, magyar felirattal
A történet szerint egy kisfiú, Maugli, Sir Kán, a tigris támadása következtében elszakad a családjától és egy farkasfalka neveli fel.…
A 2025/26-os évadban ismét Kecskeméten lesz látható a Beugró színpadi változata!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!