Broadway Jegyiroda
Jegyiroda:
1075 Bp. Károly krt. 21.
Tel: 06 1 780-07-80 Nyitva: H-P: 10-18

Jegyvásárlás

Program


A művészet templomai: Klimt és Schiele - Ámor és Psyché: A szecesszió születése

A művészet templomai: Klimt és Schiele - Ámor és Psyché: A szecesszió születése

Rendező: Michele Mally

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. július 24. péntek, 17:30

A művészet templomai ismeretterjesztő sorozat következő epizódja a 19-20. század fordulójának virágzó bécsi kulturális életét és a szecesszió születésének páratlanul izgalmas időszakát mutatja be, rávilágítva emberi, történelmi és művészeti szempontokra egyaránt. A látványos dokumentumfilm a művészet, az irodalom, a zene történetének egy mágikus pillanatát idézi meg, amikor új eszmék röppentek fel, amikor Freud felfedezi az emberi psziché mozgatórugóit, és amikor a nők és a nőiség mint szimbólum új értelmezést nyer pszichológiában és a művészetben egyaránt.

A másfél órás mozifilm vezérfonalául olyan, a szecesszió születését, illetve Gustav Klimt és Egon Schiele művészetét feldolgozó, tematikus kiállítások szolgálnak, amelyeknek a bécsi Leopold Múzeum, Albertina múzeum, a Belvedere kastély és a Bécsi Szépművészeti Múzeum adtak otthont. A tárlatvezetések mellett a film ívét egy történelmi kávéházakból és Bécs nevezetességeiből induló utazás adja, amely egyaránt érinti Klimt műtermét, Freud házát, a Bécsi Állami Operaházat, Neulengbach városát, ahol Egon Schiele élt, és ahol 1912-ben bebörtönözték, majd a Klimt által gyakran látogatott Ravennát, és végül a New York-i Neue Galerie-t. A művészettörténeti szempontok mellett fontos részét képezi a filmnek a századfordulós Bécs komplex kulturális és társadalmi közegének ábrázolása.
 
A 4K minőségben forgatott filmet a szakértői narrációk mellett a sorozatnál megszokott módon a remekművek részletgazdag közeli felvételei is színesítik: a modern képalkotási megoldások segítségével lehetővé vált a rendkívüli vizuális erejű festmények mélyreható vizsgálata, kezdve Klimt munkáinak megigéző, aprólékos díszítéseiig és Schiele magával ragadó aktjainak és nyakatekert figuráinak szokatlan körvonalaiig.

„Az erotikus műalkotások is szentek!”
(Egon Schiele egy levélben nagybátyjához, Leopold Czihaczekhez)

 

Ajánlatunk


Bár egészen kicsi kora óta hangszerek között nevelkedett, sokáig nem volt egyértelmű, hogy a zenei pályát választja. A szakralitáshoz máig erősen vonzódó Omar Faruk Tekbilek az egyik legnagyobb hatású török világzenei előadó, aki a Müpa színpadán áprilisban új életre kelti a legnemesebb közel-keleti zenei hagyományokat.

Otto Hahn német kémikus éppen a Nobel-díj átvételére készül 1946-ban Stockholmban. Pár órával a ceremónia előtt szállodai lakosztályába betoppan Lise Meitner osztrák-svéd fizikus. Nyolc éve nem látták egymást. Akkor menekült a tudós nő zsidó származása miatt Svédországba. Előtte harminc évig a legközelebbi munkatársak és a legbizalmasabb barátok voltak Berlinben. Az atommaghasadás felfedezése fűződik a nevükhöz. Csakhogy a Nobel-díjat ezért az eredményért 1944-ben Hahnnak ítélték oda...

Ajánló


Örkény István az életéről Elmondja: Mácsai Pál

Mozgalmas, pörgős időszak: gőzerővel készül a Fővárosi Nagycirkusz a „Csillagok, égbeli tűk” című előadásra

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!