Broadway Jegyiroda
Jegyiroda:
1075 Bp. Károly krt. 21.
Tel: 06 1 780-07-80 Nyitva: H-P: 10-18

Jegyvásárlás

Program


Az Indiai Klasszikus Zene Mesterei XXVI. Purvi Parikh, Bharat Bhushan Goswami, Bhupinder Singh Chagg

Az Indiai Klasszikus Zene Mesterei XXVI. Purvi Parikh, Bharat Bhushan Goswami, Bhupinder Singh Chagg

Az indiai zene varázslatosan szól, de még az indiai klasszikus zenén belül is vannak különlegesen egzotikus hangzású, sőt varázserővel bíró rágák, illetve olyanok is, amiknek a hagyomány szerint mágikus tulajdonsága is van.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. szeptember 29. vasárnap, 20:00

Ilyen rágákat mutat be a két avatott szólista Purvi Parikh és Pandit Bharat Bushan Goswami, akik az emberi énekhanggal és az emberi hanghoz nagyon hasonló szárangi nevű indiai hegedűvel szólaltatják meg a mágikus dallamokat.

A koncert elején rövid történeti és hangtani magyarázatokkal mutatjuk be az elhangzó rágákat.

Purvi Parikh - ének
A Kirana Gharana zenésze, amely az egyik legérzelemgazdagabb előadói iskola Indiában. Édesapja Pandit Arvind Parikh kezdte tanítani. Ustad Fayyaz Ahmed Khan, Ustad Niaz Ahmed Khan és Girija Devi énekesek mellett olyan világhírű zenészek is tanították, mint Ustad Vilayat Khan, Ustad Sultan Khan és Ustad Maskoor Ali Khan.

Bharat Bhushan Goswami - szárangi
A szárangi nem beszél, de sóhajt, nevet, sír és ami a legfontosabb: énekel. Bharat Bhushan Goswami a legendás Mathura városában született, ahol – az indiai történetírás szerint – Krisna is meglátta a napvilágot. Apja és nagyapja is elismert zenésze volt a híres Radha Rani templomnak. Az éneklés mellett kezdett el játszani szárangin.

Bhupinder Singh Chaggar - tabla
Az egyik legkitűnőbb tanítványa Pt. Sharda Sahainak, a Benares tabla Gharana nagymesterének. A több évtizednyi gyakorlással és koncertezéssel nemcsak Európa, de India egyik elismert tabla szólistája lett.

Ajánlatunk


1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem tisztázott baleset okozója volt. A baleset tetteseként az Operaház titokzatos Fantomját emlegették.

Vincze Balázs művészeti vezető, rendező-koreográfus jól ismeri a polgári színházi hagyományokat kedvelő táncrajongók ízlését, kiválóan alkalmaz táncszínpadra ismert és közkedvelt irodalmi klasszikusokat. Nagyszerű arányérzékkel teszi követhetővé a cselekményt a tánc nyelvén. Klasszikus alapokra épülő kortárs koreográfiája különleges és látványos, szakmailag magas színvonalú, mégis befogadható és közönségbarát.

Ajánló


Schiller szenvedélyektől szétrobbanó darabjában örök ellentétpárok csapnak össze: a kötelesség és a szabadság, a hatalomvágy és az erkölcsi tisztaság, a…

Az Anconai szerelmesek habkönnyű története szenvedélyesen és szellemesen vallja, hogy élni voltaképpen nagyszerű dolog, és hogy mennyi örömöt találhatunk egy…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!