Az özvegy Karnyóné
Csokonai Vitéz Mihály, a magyar felvilágosodás legkiemelkedőbb költője, legvidámabb darabjának témája a teremtő jókedv győzelme a szomorúságon és reménytelenségen.
Csokonai Vitéz Mihály, a magyar felvilágosodás legkiemelkedőbb költője, legvidámabb darabjának témája a teremtő jókedv győzelme a szomorúságon és reménytelenségen.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2025. január 10. péntek, 19:00
Csokonai Vitéz Mihály: Az özvegy Karnyóné (s két szeleburdiak)
– zenés vígjáték két részben –
Az Özvegy Karnyóné vérbő komédia, sok zenével az esendőségről, tele fordulattal, szerethető karakterrel, versengéssel, ármánnyal és persze szerelemmel. És, hogy mit keresnek benne tündérek? Az előadás során erre is fény derül!
225 éve született Az özvegy Karnyóné s két szeleburdiak címmel az első magyar tündérbohózat. Csurgói diákok és tanáraik mulattatására mutatták be, mint iskoladrámát, a szerző betanításában, aki maga is részt vett az előadásban. Csokonai Vitéz Mihály, a magyar felvilágosodás legkiemelkedőbb költője, legvidámabb darabjának témája a teremtő jókedv győzelme a szomorúságon és reménytelenségen.
Egyik kritikusa szerint: a Karnyóné „olyan modern, minden színpadi esetlenségével együtt, hogy valójában közelebb áll hozzánk, mint bármi, amit a vígjátéki műfajban a következő száz év magyar irodalma létrehozni tudott.”
Szereposztás
Karnyóné........................ Timkó Eszter
Karnyó............................ Szakács Tibor
Samu.............................. Koncz Andrea
Lipitlotty.......................... Tóth János Gergely
Tipptopp......................... Bánföldi Szilárd
Kuruzs............................ Almási Sándor
Boris............................... Bátyai Éva
Lázár deák..................... Vass György
Tündér............................ Gregor Bernadett
Tündérfi.......................... Szarvas Balázs
Rendező: Dörner György
Dumaszínház est
A darab hat különböző hátterű nőről szól, akik látszólag semmiben sem hasonlítanak egymásra, mégis ugyanarra az önbizalom-növelő rúdtánckurzusra jelentkeznek – ám hamar kiderül, hogy nem csupán a szexi mozgás miatt jöttek.
Rudi van Dantzig – Toer van Schayk / Pjotr Iljics Csajkovszkij A HATTYÚK TAVA Klasszikus balett három felvonásban
Komédia a köbön! Egy falrengető vígjáték, amely színpadon és filmen egyaránt nagy sikereket aratott!
Dumaszínház est
Az angol kormánypárt egyik képviselője az ellenzék egyik bombázójával csalja a feleségét, és valószínűleg nem is lenne ebből probléma, ha…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!