Déri András: Communio Fratrum
színházterem
jegyár egységesen: 3800 Ft
támogatói jegy: 8000 Ft
időtartam: 50 perc
korosztály: 3+
színházterem
jegyár egységesen: 3800 Ft
támogatói jegy: 8000 Ft
időtartam: 50 perc
korosztály: 3+
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: október 27. vasárnap, 19:00
Déri András a Communio Fratrum-ban, a Mysterium Cosmographicum c. produkciójának szakrális tematikáját folytatja a szerzetesek testvériségéből, életmódjából és spirituális gyakorlatából inspirálódva. A rítus arra invitálja a közönséget, hogy a hangok és mozgás által részesei legyenek egy kölcsönös együttműködésre, testvériességre törekvő élménynek. Két szaxofon és tizenhat végtag rezdül négy ember összehangolt lélegzetével.
A Communio Fratrum a színházi tér és a középkori szerzetesi templom, a négy előadó és a négy evangelista között hoz párhuzamot. A darabot a múlt emlékezetére, újraélésére és általa való megújulásra építkező rítus és a testvériességre törekvő közösségi életforma inspirálja.
Az előadók a nézőket a szakrális térré lényegülő játéktérbe invitálva avatják be a tulajdon múltjukból, jelenükből építkező, s a jövő felé irányuló életútjukból aktuálisan megjelenülő communio-ba. Az ősi templomhajó hosszanti elrendeződése, hierarchikus felosztása és dinamikája és az eucharisztia liturgikus, időbeli rendje határozza meg színházi rítusuk térbeli és dramaturgiai struktúráját.
A négy evangelistához hasonlóan, közös történetük négyfajta interpretációját jeleníti meg a négy különböző karakterű és életkorú előadó. Több szintű polaritásban vannak egymással. Zenész zenésszel, táncos táncossal, zenész táncossal, táncosok zenészekkel találják szemben magukat. Különbözőek, de egyenlő értékűek. Disszonancia és harmónia, egymásnak feszülés és együttműködés váltakozik, amíg el nem érkeznek szerepeket cserélve a „testvéri” közösség egységéhez. A táncos énekelni kezd, a zenész mozogni. A zene és a tánc, a hang és mozgás, a hangszerek hangjai, a táncosok mozdulatai egyensúlyba kerülnek, kiegészítik és gazdagítják egymást. A kölcsönös együttműködés végül utat nyit a megújuló, megtisztító, testvéries jövő felé.
Déri András egy interdiszciplináris megközelítésű előadóművész, táncos, koreográfus, színész, kaszkadőr, mozgáskutató és pedagógus. A nemzetközi szabadúszás mellett, mint független előadóművész és koreográfus, Budapesten él és alkot, az L1 Egyesület tagja. Előadóként jelenleg a bécsi TwoInOne Company-val és a budapesti Juhász Kata Társulattal dolgozik. Az utóbbi években a bonni Cocoon Dance társulattal turnézott világszerte és olyan alkotókkal dolgozott, mint Daniel Linehan (US/B), Jan Jakubal (AT/CZ), Alessia Gatta (IT), Zsuzsa Rózsavölgyi, Fülöp László vagy Kovács Gerzson Péter. Tanulmányai alatt megfordult a prágai Duncan Centerben, a Rotterdami Táncakadémián majd vegül a brüsszeli PARTS (Performing Arts Research and Training Studios) – on végzett 2014-ben. 2024-ben tánctanári MA diplomát szerzett a Budapest Cirkuszművészeti és Kortárstánc Főiskolán. Alkotómunkájának fókusza az élő zenével való interakció és az improvizáció.
bővebben: andrasderi.hu
koncepció/rendezés/koreográfia/tánc: Déri András
koreográfia/tánc: Petrovics Sándor / Hován Marcell
zeneszerzés/szaxofon: Varga Zsolt, Bazsinka Mihály
fénytervezés: Kovács Gerzson Péter
speciális fénytechnológia: Bod Ádám
hangmérnök: Szatmári György
kosztüm: Ellenbacher Ádám
mentor: Somló Dávid
produkciós menedzser: Veres Flóra
produkciós asszisztens: Ladjánszki Márta
fotó: Zellei Boglárka
video: Ribb Péter
Támogatók: NKA Imre Zoltán Program, Nemzeti Táncszínház, Pannonhalmi Főapátság, L1 Egyesület, Bakelit Multi Art Center, Új Előadóművészeti Alapítvány, Sín Kulturális Központ, Műhely Alapítvány, Orkesztika Alapítvány – MOHA – Mozdulatművészek Háza, Artus Kortárs Művészeti Stúdió
A világon először a Madách Színház kapta meg a jogot, hogy non-replica változatban állítsa színpadra a Mamma Mia! musicalt. A bemutató 2014 augusztusában a Szegedi Szabadtéri Játékokon, szeptemberben pedig a Madách Színházban volt.
Evita egy fogalom. Evita a nő - kultikus imádat és totális elutasítás között. Evita a megértett és eltaszított. Evita az imádott és az üldözött. Evita az ember. Egy musical az emberi sors dallamairól, amiben az élet nem egyértelmű: sokszor menekülnénk, mégis keresünk. Néha megpihennénk, de hajtunk tovább. Megmutatnánk magunkat, de játszanunk kell. Rajongásig szeretünk és kifulladásig élünk. Ez a kettősség végigkísérte Eva Perón életét, ahogyan a megtagadott gyerekből milliók által elismert és szeretett first lady vált belőle, és mindez a róla készült musicalben is kirajzolódik, amit ezúttal színházunk deszkáin láthat a győri közönség.
7 éves kortól // kb. 110 perc egy szünettel. A zölden tündöklő Smaragdvárosban él és uralkodik Óz, a nagy varázsló. Fényes palotájában kincsek garmadáját gyűjtötte bátorságból, észből és emberi szívekből. Varázshatalma akkora, hogy Dorottya is tőle kér tanácsot, hogyan juthatna vissza az álmok mesés birodalmából…
Előadók: Palya Bea Oláh Krisztián Fellegi Anna Swing à la Django Magyar Légtornász Egyesület Szironta Együttes ARLtistic Dance Company (koreográfus:…
Székely Csaba drámaíróként először 2011-ben, a POSZT Nyílt Fórum programjában tűnt fel, ahol Bányavirág című színdarabjáért a Színházi Dramaturgok Céhe…
A történetben egy maréknyi árva gyerek kószál a háborús front kellős közepén biztonságra, hajlékra és élelemre vágyva. Céljuk a túlélés,…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!