Feketeszárú cseresznye
Dusán és Irina, a szerb házaspár, illetve Péterffy Géza, főszolgabíró szerelmi háromszöge a történelem viharában, az első világháború idején éri el csúcspontját.
Dusán és Irina, a szerb házaspár, illetve Péterffy Géza, főszolgabíró szerelmi háromszöge a történelem viharában, az első világháború idején éri el csúcspontját.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2022. június 4. szombat, 19:00
Hunyady Sándor: Feketeszárú cseresznye
Színmű két részben
Bemutató: 2018. október 6.
A történet elején a magyarok az urak, ám, amikor a szerbek átveszik a hatalmat a Bácskában, a magyar főbírónak menekülnie kell. Vajon követi-e őt a szerb nemes felesége, vagy a határok megváltozása a szerelemnek is útját állja?
Szereplők
Péterffy Géza főszolgabíró................................... Zöld Csaba
Veliszavljevics Dusán............................................ Nemcsák Károly
Irina, a felesége.................................................... Pikali Gerda
Milica, Dusán testvére........................................... Kocsis Judit
Danica, Milica lánya.............................................. Kónya Merlin Renáta
Balázsházy főhadnagy / Zsárkó............................ Turek Miklós
Csaholyi hadnagy / Kormánybiztos....................... Fekete Gábor
Jankovics hadnagy / Falusi bíró............................ Előd Álmos
Berzétey zászlós / Szerb katonatiszt..................... Blazsovszky Ákos
Kispál, járási számvevő......................................... Ujréti László
Hajdú / Tagbaszakadt paraszt............................... Botár Endre
Katrincás leány...................................................... Szucskó Noémi
Pópa...................................................................... Fila Balázs
Nikics Pántó.......................................................... Lukács Dániel
Ezredes................................................................. Rusz Milán
Nikolics Sztévó...................................................... Chajnóczki Balázs
Püspök.................................................................. Kiss Gábor
Cigányprímás / Esperes........................................ Suki István
Brácsás................................................................. Suki Benedek
Szerb katonák....................................................... Brunczlík Péter, Békési Dávid
Alkotók
Rendező: Kerényi Imre
Díszlet: Götz Béla
Jelmez: Kovács Yvette Alida
Ügyelő: Verebély Monika
Rendezőasszisztens, súgó: Czipó Gabriella, Németh Dóra
Az előadás hossza: 2 óra 50 perc (szünettel)
Három fivér házavatót tart. Mindhárom asszony jelen van, ki-ki vérmérséklete szerint értékel. Ám az egyik feleség meghívja a férje titkárnőjét is, aki igen csinos nő. Az urak közt pánik tör ki, mert mindhárman ismerik a hölgyet, bár ezt az asszonyok még csak nem is sejtik. A hölgy meg is érkezik, és töredelmesen elmeséli, hogy... De mindez derüljön ki az előadásból. Nézzék meg ezt a pikáns, francia vígjátékot!
Radina Dace / Pjotr Iljics Csajkovszkij KISHATTYÚK TAVA Gyerekelőadás óvódásoknak és kisiskolásoknak
A 2026-os Múzeumok Éjszakáján a budapesti Néprajzi Múzeum egyszerre változik koncerthelyszínné, táncházzá, alkotóműhellyé és világkörüli kulturális kalandtúrává. A programok a dél-amerikai indián testfestéstől a japán mangán és az afrikai maszkokon át a görög körtáncokig, a cigányzene ritmusaitól a magyar pásztorhagyományokig vezetnek – mindezt úgy, hogy közben a látogatók nemcsak nézői, hanem résztvevői is lehetnek az élményeknek.
Minden idők egyik legkedveltebb romantikus története, az ikonikus film sikeréhez méltó, musicalként születik újjá a Madách Színház színpadán.
Sokféleképpen lehet tisztelegni a száz éve született Miles Davis emléke előtt, de kevesen mondhatják el magukról, hogy testközelből élték át…
Innen már csak gurulunk stand up est
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!