
Halmos Béla Népzenei és Világzenei Fesztivál
Rendhagyó Prímástalálkozó
Platon Karataev
Rendhagyó Prímástalálkozó
Platon Karataev
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Fredag, 23. Juli 2021 20:00
Halmos Béla Népzenei és Világzenei Fesztivál
Rendhagyó Prímástalálkozó
Lakatos Róbert – hegedű
Herczku Ágnes – ének
Korpás Éva – ének
Balogh Kálmán – cimbalom
Vizeli Balázs – hegedű
Gombai Tamás – hegedű
Bede Péter – szaxofon
Bognár András – nagybőgő
Mester László – brácsa, gardon
„A Rendhagyó Prímástalálkozó nem más, mint a népzene, a jazz, a rock és a klasszikus zene területéről érkező zenészek szupercsapata, a kapcsolódási pont pedig a magyar zenei hagyományok iránti mély tisztelet.” (Simon Broughton, Songlines Magazine)
A Rendhagyó Prímástalálkozóban a magyar zenei élet kimagasló egyéniségei muzsikálnak együtt, akik ugyan különböző zenei műfajokat képviselnek, közös zenei anyanyelvük azonban a magyar népzene. A zenekar különlegessége, hogy mindenki prímás, hiszen vezeti a zenét, adja a jeleket, mindenki egyedi, különleges, a zenekar közösen mégis megbonthatatlan egységet képvisel a színpadon.
E minden tekintetben rendhagyó formáció tagjai külön-külön is számos rangos díj birtokosai, s első albumuk is a legnagyobb elismeréseket aratta: a neves világzenei szaklap, a brit Songlines magazin 2010-ben beválogatta Top of the World listájára, 2011-ben pedig a zenekar megkapta az autentikus népzene kategória Fonogram-díját.
Platon Karataev
Vecsei H. Miklós és ifj. Vidnyánszky Attila: Platon Karataev
Balla Gergely – gitár, ének
Czakó-Kuraly Sebestyén – gitár, ének
Bradák Soma – dob
Sallai László – basszusgitár
A Lev Tolsztoj karakteréről elnevezett zenekar tavalyi, Atoms c. lemezével ellépett az eddigi akusztikus iránytól egy hangosabb, grandiózusabb hangzás felé. Az album a legbelsőbb énünk kereséséről és minden megkérdőjelezéséről szól, a dalokban hol önmagunk felé zuhanunk, hol éppen attól távolodunk. Ezen a spirálon kering majd tovább az együttes idén ősszel megjelenő, ‘Partért kiáltó’ c. lemeze, melyről több dal is elhangozhat már az addigi fellépések során, hogy tovább bolyongjunk együtt a létezés magja körül.
Az előadás hossza: 3 óra, egy szünettel
A Déry Tibor által megírt pokol az elhíresült altamonti rockfesztivál, ahol a Rolling Stones együttes koncertjén egy néger fiút meggyilkoltak a fékevesztett hangulatban.
Ms. Lisa Fischer évtizedeket töltött Luther Vandross, a Rolling Stones, Sting, Tina Turner vagy épp a Nine Inch Nails vokalistájaként, miután már saját jogán Grammy-díjat nyert How Can I Ease The Pain című R’n’B-slágerével.
Budavári Palotakoncert 2025 – Szép vagy, gyönyörű vagy Magyarország Idén 11. alkalommal, augusztus 1-én és 2-án ismét megrendezésre kerül a Budavári Palotakoncert! A Budai Vár Oroszlános udvarának festői környezetében felcsendülnek a hazai és az egyetemes operettirodalom legnépszerűbb dallamai, legendás zeneszerzőink romantikus duettjei, varázslatos együttesei és vérpezsdítő táncai!
A budapesti Néprajzi Múzeum a világ egyik legkorszerűbb etnográfiai intézménye.
MMKI Jubileumi Ünnepség díszelőadásaként, koncertszerűen kerül bemutatásra hazánk legújabb történelmi ihletésű musical-operája, Az Aranyváros hercege.
Bridgerton zenéje szimfonikus zenekar előadásában – először Budapesten! Romantika, intrikák és arisztokratikus elegancia – ez teszi a Bridgerton világát felejthetetlenné,…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.