Lovagias ügy
A régi vágású főkönyvelő, Virág úr még tudja mit követel az illem és a becsület. De a szerelem a legtisztesebb életet is felborítja. Ehhez elég egy szóváltás, egy pofon és a lovagias helytállás.
A régi vágású főkönyvelő, Virág úr még tudja mit követel az illem és a becsület. De a szerelem a legtisztesebb életet is felborítja. Ehhez elég egy szóváltás, egy pofon és a lovagias helytállás.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2019. január 23. szerda, 19:00
Lovagias ügy
Virág úr, az idősödő főkönyvelő egész életét ugyanazon cég ugyanazon asztalánál töltötte. Precíz, megbízható munkaerő, tisztes családapa. Egyetlen gyengéje, hogy titkon és reménytelenül rajong főnöke titkárnőjéért. Gizike viszont Paliba, a tulajdonos szívtipró fiába szerelmes, szintén reménytelenül.
Így amikor a főnök unokaöccse illetlenül közeledik Giztikéhez, Virág úr úgy érzi, lovagias kötelessége megvédenie a nőt, ami lavinát indít el: szóváltás, pofon, becsületsértés, párbaj… - vagyis mindaz, ami egy bájos, békebeli szerelmi komédiához kell.
Szereposztás
Virág úr - Koltai Róbert
Virágné - Vándor Éva
Baba - Házi Anita
Nagymama - P. Kerner Edit
Milkó - Erdélyi Gábor
Pali - Máté Krisztián
Gizike - Marjai Virág
Müller - Albert Péter
Vödrös - Farkas Zoltán
Flugbällern - Kántor Zoltán
rendező - Gaál Ildikó
Karl Marx filozófiai munkája, A tőke tragikus félreértések tömegének alapja. Felismerései egy testet és lelket megnyomorító ideológiát hívtak életre. Miért nem tudunk szabadulni ettől a vallásellenességgel átszőtt gondolkodásmódtól? Bohózati elemekkel átszőtt haláltánc születik a Nemzetiben.
A kávé- és teakultúra kiemelkedő eseménye, ahol a látogatók a specialty kávék, különleges teák, modern eszközök, gasztronómiai újdonságok és élményprogramok széles választékával találkozhatnak. A fesztivál több ezer érdeklődőt és 50–60 kiállítót vonz a hazai és nemzetközi szcénából.
A VILÁG ELSŐSZÁMÚ UTAZÓ ŰR KIÁLLÍTÁSA ÉRKEZIK AMERIKÁBÓL BUDAPESTRE! ETELE PLAZA – 2026.03.06. FIGYELEM CSAK 3 HÓNAPIG!
Richard Strauss: Don Juan, Op. 20 Samuel Barber: Hegedűverseny, Op. 14 Dmitrij Sosztakovics: 5. (d-moll) szimfónia, Op. 47
Dumaszínház est
Napfényben fürdő görög sziget. Mindent körbeölelő csillogó türkiz tenger. Hangulatos tavernák, ínycsiklandó étkek, mavrodaphne… Egyszerűen idilli - tökéletes felkeresni, ott…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!