Mendelssohn közelében III.
Mendelssohn: Tutto è silenzio koncertária MWV H 2
Ave Maris stella MWV C 3
Salve Regina MWV C 2
Mendelssohn: Tutto è silenzio koncertária MWV H 2
Ave Maris stella MWV C 3
Salve Regina MWV C 2
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2022. május 13. péntek, 19:00
Mendelssohn közelében III.
Közreműködik:
Bodrogi Éva – szoprán
Házigazda: Bősze Ádám
Budapesti Vonósok
Koncertmester: Pilz János
Művészeti vezető: Botvay Károly
„Korábban azt mondták, Moses Mendelssohn fia, most meg úgy emlegetnek, hogy Felix Mendelssohn apja.” – zsörtölődött Abraham Mendelssohn, aki egészen különleges otthont varázsolt gyermekeinek, Fannynak, Felixnek, Rebeckának és Paulnak. Nem a szokatlan anyagi jólétről van szó, hanem arról a kulturális, szellemi gazdagságról, amelynek gyökerei egyrészt Moses Mendelssohn filozófusig, másrészt pedig anyai ágon egészen a Bach családig nyúlnak vissza. A gyermekek, főként Fanny és Felix levelein, barátok és kortársak visszaemlékezésein, valamint Felix Mendelssohn Bartholdy művein keresztül láthatunk bele abba a világba, amelyben a kor leghíresebb muzsikusai mellett olyan nagyságok nevei tűnnek föl, mint Wilhelm von Humboldt, Friedrich Schlegel, Wilhelm Hensel, vagy éppen Johann Wolfgang von Goethe.
Ezúton meghívjuk Önt és kedves párját, az éves Lakógyűlésünkre! Ha nincs párja, az se baj, hozzon bárkit! Minél többen vagyunk, annál jobb! Van mit megbeszélnünk… Az Erkel Színház univerzumában új fejezet nyílik: megérkezett az Erkel360, egy különleges, formabontó színházi élmény.
Ifj. Johann Strauss egyik legnépszerűbb műve, A cigánybáró a Jókai200 emlékév keretében kerül színpadra a Budapesti Operettszínházban. A darab 1885-ben, a Theater an der Wienben aratott először sikert, amikor a zeneszerző Ignaz Schnitzer librettójára komponálta meg nagyszabású operettjét Jókai Mór Szaffi című elbeszélése nyomán.
A VILÁG ELSŐSZÁMÚ UTAZÓ ŰR KIÁLLÍTÁSA ÉRKEZIK AMERIKÁBÓL BUDAPESTRE! ETELE PLAZA – 2026.03.06. FIGYELEM CSAK 3 HÓNAPIG!
A friss hangvételű operettben lesz vágyakozás, humor, könnyek és szerelem – és természetesen felcsendülnek a közönségkedvenc slágerek:
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!