Szeretetkert - Lélek-zem
„Lélek-zem”
Egy különleges Szeretetkert
Improvizáció a hétköznapokról, az emberi kapcsolatokról
több
„Lélek-zem”
Egy különleges Szeretetkert
Improvizáció a hétköznapokról, az emberi kapcsolatokról
több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2023. szeptember 5. kedd, 19:00
Tóth Karcsi rendezésében és Piczkó Kati játékmesteri közreműködésével betekinthetünk abba, hogyan élnek azok, akiknek másfajta, több szempontból nehezebb sors jutott.
Játékos improvizációs jeleneteken keresztül mutatják be a tapasztalati szakértők, a különböző
fogyatékkal élő sorstársak hétköznapjait. Milyen élményeik vannak a befogadás, elfogadás és segítés
tekintetében.
- Mi az ami valóban segítség, és humorral megjelenítve, milyen abszurd helyzetekkel találkozhatnak közben.
- Hogyan élik a hétköznapjaikat, hogyan alakul köztük barátság, szerelem, konfliktus és életreszóló szövetség.
- Milyen sztereotípiákkal találkoznak, és ez hogyan hat rájuk.
Szeretnénk megmutatni azt a belső erőforrást, amelyre néha éppen a legnehezebb pillanatokban,
helyzetekben találhatunk rá.
Azt, hogy a humor, a játékosság bármilyen szélsőséges esetben mentőöv számunkra.
Azt, hogy valójában nincs olyan nagy távolság, különbség köztünk, bármilyen fogyatékkal él is valaki.
Fájdalmaink, vágyaink, szükségleteink ugyanazok, és láthatatlan szálakkal kapcsolódunk egymáshoz.
Talán mindegyikünk nevében mondhatom, hogy: „nem kérünk a sajnálatból és nincs szükségünk
megmentőre.”
Bárki kerülhet hasonló élethelyzetbe, s attól, hogy a test, az érzékszerv, a gondolkodás változik, még
ugyanolyan emberből, lélekből vagyunk.
„Lélek-zem, tehát vagyok”
Színészek:
Stefanovics Angéla, Mészáros Máté
Tapasztalati szakértők:
Szabó Mariann, Lengyel Zsófia, Tóth Karcsi, Nagy Zsolt, Bader Richárd, Czene Andris
Mindenkivel megeshet – mármint ha nő, és elmúlt annyi… A mi történetünk ma játszódik, a new york-i Bloomingdale’s áruházban – de játszódhatna a világ bármelyik más áruházában is. A szereplőink négy nő, és velük is megesik az… Az, amiről nem szeretünk beszélni. Mert tabu.
A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar nyelvű túrák is elérhetőek. Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel.
éretlen komédia Ifj. Vidnyánszky Attila és Németh Nikolett szövege, valamint a társulat improvizációi alapján
MALAC ÉS LIBA – a Kabóca Bábszínház családi bábelőadása / 45 perc/ 3+
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!