Broadway Jegyiroda
Jegyiroda:
1075 Bp. Károly krt. 21.
Tel: 06 1 780-07-80 Nyitva: H-P: 10-18

Jegyvásárlás

Program


DUNA SZIMFONIKUS ZENEKAR - KORTÁRSAK VOLTAK

DUNA SZIMFONIKUS ZENEKAR - KORTÁRSAK VOLTAK

Kiss Péter – zongora
Vezényel: Cser Ádám
Műsorvezető: Zelinka Tamás

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Friday, August 28 2020 7:00PM

Kortársak voltak
2020. március 27. (péntek) 19:00
Duna Palota - Színházterem (1051 Budapest, Zrínyi u. 5.)

Schubert: A varázshárfa („Rosamunda”), D.644 – nyitány
Beethoven: 3. (c-moll) zongoraverseny, op.37
Schubert: 4. (c-moll) szimfónia („Tragikus”), D.417

Közreműködik:
Kiss Péter – zongora 
Vezényel: Cser Ádám
Műsorvezető: Zelinka Tamás

Franz Schubert (1797-1828) osztrák komponista nem írt Rosamunda-nyitányt. Az 1823-ban írt Rosamunda kísérőzenéhez a zeneszerző időhiány miatt az Alfonso és Estrella című korábbi operájának a nyitányát illesztette bevezetésnek. A 19. század közepétől a Rosamunda kísérőzenét már a D.644-es C-dúr nyitánnyal játszották, amely eredetileg a Die Zauberharfe (A varázshárfa) c. daljátékhoz készült 1820-ban. 

Ludwig van Beethoven (1770-1827) német zeneszerző maga mutatta be 1803. április 5-én a bécsi Theater an der Wienben c-moll zongoraversenyét. A Zeitung für die elegante Welt kritikusa megállapította, hogy a koncertet „Beethoven úr, ki egyébként, mint kitűnő zongorista ismeretes, nem adta elő a közönség teljes megelégedésére”.

Schubert 1816 áprilisában, 19 évesen fejezte be 4. szimfóniáját és saját kezűleg, utólag írta a mű partitúrájára a „Tragikus” címet. Bár a nyitótétel helyenként szenvedélyes hangvételű, de tragikusnak nem nevezhető. Erre utal az a tény is, hogy Schubert tragikus szimfóniája bizakodással teli hangulatban ér véget, mégpedig C-dúrban, a legoptimistább hangnemben.

Kiss Péter zongoraművész a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Doktoriskolájának hallgatója, valamint a Bartók Béla Zeneművészeti Szakgimnázium tanára. Számos hazai és nemzetközi verseny díjazottja. Elkötelezett a kortárs zenével szemben, számos ősbemutató, rádiófelvétel fűződik a nevéhez. Háromszor nyert Fischer Annie előadói ösztöndíjat, 2011-ben a kortárs magyar zenéért végzett munkájáért Artisjus Díjjal, 2015-ben pedig előadóművészi sikereinek elismeréseként a nívós Junior Prima Díjjal tüntették ki.

Cser Ádám 1998-ban alapító tagja volt a szegedi Victoria kamarakórusnak, majd 2003-ban a vezetője lett. A kórussal több külföldi díjat nyert el. 2008-tól dolgozott a zalaegerszegi Hevesi Sándor Színházban, 2010–2012 között a szolnoki Szigligeti Színházban és más színházakban. 2012 óta a Szolnoki Szimfonikus Zenekar karmestere és a Miskolci Nemzeti Színház zeneigazgatója. Zeneszerzőként kórusműveket, kamaradarabokat, szimfonikus darabokat szerzett. 2014-ben elnyerte a Magyar Művészeti Akadémia fiatal művészeknek járó ösztöndíját.

(Zelinka Tamás)

Our offer


Megérkezett Pottyondy Edina új estje, a Démonok és hormonok. Terápiás stand up a körülöttünk élő és a bennünk lakó démonokról. Terápia, démonok, hormonok, Pottyondy... Mit érez ha ezeket hallja?

A művész pályafutásának 30 éves évfordulóját ünnepli idén és a jubileumi turnéja keretében dupla koncertet ad Budapesten!

The world-famous Dutch harpsichordist, organist and conductor Ton Koopman, one of the most significant representatives of the international practice of the historically informed performance of early music, turns 80 this October.

Suggestions


Az előadás a műfajtól megszokott módon nincs híján humornak, játékosságnak, A mosoly országa a kibékíthetetlen világnézeti ellentétek, kulturális és társadalmi…

Boris Eifman / ifj. Johann Strauss THE PYGMALION EFFECT Ballet in two acts

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.