
Kiállok magamért
Az darab – a „Kiállok érted” című előadáshoz hasonlóan – elsősorban állami gondoskodásban élő fiatalokat céloz meg. Az alkotók célja az, hogy a bemutatót követően minél több gyermekotthonban juttassák el, mutassák be a darabot.
Az darab – a „Kiállok érted” című előadáshoz hasonlóan – elsősorban állami gondoskodásban élő fiatalokat céloz meg. Az alkotók célja az, hogy a bemutatót követően minél több gyermekotthonban juttassák el, mutassák be a darabot.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Monday, December 13 2021 2:00PM
Kiállok magamért
Kortárs színházi előadás
Dokumentumszövegek alapján írta és rendezte: Czukor Balázs
A KVTársulat, a Láthatáron Csoport és a Névtelen Utak Alapítvány 2015-ben mutatta be a Kiállok érted című előadást, amely a fiatalkori prostitúció és az emberkereskedelem ellen emeli fel a szavát. Az évek alatt szerzett tapasztalatok bebizonyították, hogy a prevenció mellett nagy szükség van arra, hogy a nehéz sorsú gyermekek előtt kézzel fogható pozitív példák, inspiráló erejű élettörténetek álljanak, amiből erőt meríthetnek az érintettek. Így született meg a Kiállok érted című előadás folytatásaként a Kiállok magamért projekt, amely példaértékű életutakat mutat be.
A darab egy hiánypótló előadás a fiatalok és a felnőttek számára egyaránt.
Az alkotók szándéka, hogy a projekttel érzékenyítsék a nézőket az állami gondozásban nevelkedett emberekkel kapcsolatban, a hasonló hátterű nézőknek pedig motivációt nyújtsanak céljaik eléréséhez.
A művészeti projekt létrejöttét több hónapos aktív társadalmi kutatómunka előzte meg az alkotók részéről. Olyan gyermekotthonokban felnőtt személyeket kerestek fel az alkotók, akiknek mára sikerült kitörniük a nehéz gyermekkori körülményeikből. Összesen 12 fantasztikus emberrel készült mélyinterjút, amelyeket felhasználva született meg a dokumentumszínházi előadás szövegkönyve. Az interjúalanyok között volt egyetemet végzett szociális munkás, fotós, prostitúcióból vagy bántalmazó kapcsolatból kilépett fiatal anya, közismert youtuber, gyermekeit egyedül nevelő apa
vagy saját terményeit forgalmazó sikeres vállalkozó.
A szereplők különböző szocio-kulturális hátterének köszönhetően az előadás nyelvezete gazdag és sokszínű. Ez a verbális gazdagság teszi a valódi élettörténeteken alapuló, dokumentarista anyagot különlegessé és egyedivé.
Résztvevők: Feuer Yvette, Háda Fruzsina, Kőszegi Judit, Száger Zsuzsa, Urbanovits Kriszta
Látvány: Surányi Nóra
Írta és rendezte: Czukor Balázs
Közel két évszázada ad reményt és erőt „e rút világban” Liliomfi és Mariska minden ukázt felülíró szerelme, Szellemfi játékkedve és a teátristák fantáziája.
A New York-i Broadway-ról Londonba és most Budapestre! A 2025 januári 3 teltházas elsöprő sikerű koncert után az együttes 2026-ban újra Budapestre látogat.
Italian Superstar Eros Ramazzotti Returns to Budapest! The internationally acclaimed Italian singer-songwriter Eros Ramazzotti is set to take the stage once again in Budapest! As part of his Una Storia Importante (An Important Story) world tour, the iconic voice of Italian pop will perform live at the MVM Dome on April 19, 2026.
The Great Dictator, Charlie Chaplin’s most influential work, is a deeply humanistic piece of cinematic art.
szellemi és nyelvi bravúrokkal teli családtörténet Az előadás 12 éven felüli nézőinknek ajánljuk!
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.