
Levél Brad Pittnek
A Levél Brad Pittnek című darab egy azon öt, roma szerzők által írt alkotás között, melyek helyet kaptak a Roma hősök: öt európai monodráma (2019) című válogatásban.
Læs mere
A Levél Brad Pittnek című darab egy azon öt, roma szerzők által írt alkotás között, melyek helyet kaptak a Roma hősök: öt európai monodráma (2019) című válogatásban.
Læs mere
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Søndag, 06. April 2025 17:00
A Független Színház Magyarország és a Nők a Jövőért Egyesület gondozásában megjelent kiadvány, világszerte az első roma drámakötet, melynek célja megőrizni a roma színház értékeit, valamint ellen narratívákat kialakítani a romák általános társadalmi-kulturális megítélésével és reprezentációival szemben, ezáltal a válogatás szerzői számára lehetővé téve az etnikai-kulturális identitásuknak megfelelő önkifejezést.
A kötet alapja a 2017-ben és 2018-ban, Budapesten rendezett Nemzetközi Roma Storytelling Fesztivál, ahol tizenkét alkotó jelentkezett önálló monodrámával.
A kiadványban szereplő művek, a két év anyagai közül kerültek válogatásba.
Az öt monodráma öt ország, Románia, Írország, Skócia, Magyarország és Szerbia roma kisebbségeivel foglalkozik.
A Levél Brad Pitthez című monodráma Magyarországot képviseli.
A Levél Brad Pittnek a társadalmi érzékenyítés és felelősségvállalás szellemében fogant darab. A drámában a filmsztárral való találkozást használva alapul, a neki címzett fiktív levélben saját életutat elevenít fel, melyet a mélyszegénység, a drogfüggőséggel való harc, a dílerek által elkövetett szexuális abúzusok, egy drogrehabilitációs intézet pácienseként tapasztalt, a Dr. Csernus Imre pszichiáter által elkövetett hatalommal való visszaélések, valamint a sztereotípiáktól terhelt médiafigyelem kísértek végig.
A darab a történetmesélés kortárs monodrámákban megfigyelhető stratégiáit alkalmazva beszél saját, roma nőként megélt tapasztalatokról, összetett látleletet adva a társadalmi megbélyegzés és a diszkrimináció problémáiról, valamint példaképül szolgálva a traumatikus élethelyzeteket megélő roma nők számára.
Játssza: Farkas Franciska
Rendezte: Farkas Franciska
Dramaturg: Farkas Franciska és Császi Ádám
Írta: Farkas Franciska
Az előadás középpontjában két fiú története áll, egyikük szegénységben él, míg a másik a trón várományosa. Amikor sorsuk egy véletlen folytán összefonódik és helyet cserélnek, mindkettejük élete gyökeresen megváltozik.
Az angol kormánypárt egyik képviselője az ellenzék egyik bombázójával csalja a feleségét, és valószínűleg nem is lenne ebből probléma, ha a hotelszoba ablakában nem találnának meg a randevú éjszakáján egy oda nem illő, meztelen férfi hullát… A képviselő a mindig ideges, de nagyon hatékony személyi asszisztensével próbálja megoldatni a helyzetet, de egy hulla mégiscsak egy hulla: a dolog elsimítása legalábbis időveszteséggel és további bonyodalmakkal jár – feltűnik a szerető férje, a képviselő felesége – és a hotel igazgatója sem segít túl sokat, ráadásul egy adott ponton még a hulla is táncra perdül…
Móricz Zsigmond története nagyon is időtálló témát jár körül: hogyan irányítják a nők a férfiakat a háttérből? A darab végére kiderül, az asszonyok furfangja nem csak napjainkban, a régi időkben sem ismert határokat.
Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. És ha…
Ezt a darabot irodalmunk tényleges szereplői és azok sorsa ihlették. A részleteket azonban sokhelyütt a szerzők és a műfaj igényei…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.