
Nem felejtünk! - Film a Hospinvestről
magyar dokumentumfilm, 90 perc, 2018
magyar dokumentumfilm, 90 perc, 2018
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2019. szeptember 14. szombat, 16:00
Rendező: Bátori Tamás
A film reálisan és izgalmasan bemutatja a magyar egészségügy minden idők legnagyobb harcát a magánosítás avagy a kórházprivatizációs törekvésekkel szemben.
A Hospinvest Zrt. magántulajdonú egészségügyi szolgáltató vállalkozás a regnáló kormány által nyíltan támogatva megindítja a magánosítást, Heves megye eü. intézményeit be is kebelezi, de Egerben a széles körű ellenállás alakult ki 2008-ban. A cég az egri megyei önkormányzat közreműködésével hajtotta végre a privatizációs törekvéseket. Több, mint 900 egészségügyi dolgozó és több ezer civil, valamint különböző szervezetek az ország szinte minden pontján csatlakoztak ahhoz az ellentáborhoz, amely minden erejével azért küzdött, hogy ne kerülhessen magánkézbe az egri közintézmény.
Ezen történések közepette szakmai és politikai kapcsolatok ütköztek, rengeteg család volt elszenvedője az eseményeknek. A kórházból végül 2008 októberében több, mint 700 dolgozó távozott, ebből 120 orvos. Ezt az emberi állományt és szakmaiságot a megyei központú kórház a mai napig nem tudta kiheverni.
A film alkotói 10 év múltán kezdték el feldolgozni a feldolgozhatatlant, és igyekeztek megértetni a megérthetetlent.
1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem tisztázott baleset okozója volt. A baleset tetteseként az Operaház titokzatos Fantomját emlegették.
Az egyszerű sofőr, Schneider Mátyás fuvarozási vállalkozása hirtelen nagyon sikeres lesz. A család gyorsan meggazdagodik, egy nagy villába költöznek és tulajdonképpen azt sem tudják, hogy mihez kezdjenek rengeteg pénzükkel. A feleség úgy gondolja, hogy mint minden gazdagnak, nekik is jár egy lakáj, így aztán szerződteti Hyppolitot, aki elkezdi rákényszeríteni az egyébként egyszerű családra azokat a szokásokat, amelyeket az arisztokrata családoknál látott. A legrémesebb számukra talán az Operába járás, amit az összes családtag a pokolba kíván. Emellett persze szerelmi szál is van a történetben. Nagy András, akiről csak a történet végén derül ki, hogy arisztokrata és aki a lány apjának cégénél dolgozik, szerelmes Schneiderék lányába, Terkába. A lánynak is tetszik a férfi, de Schneiderné inkább a bájgúnár, semmittevő dendihez, Makács Csabához akarja feleségül adni, mert ő a társadalmi ranglétrán feljebb helyezkedik el. A történet megmutatja, hogyan keverednek össze a társadalmi és a kényszerűségből erőltetett szerepek, a státuszok és a valódi értékek, és aki nevetséges, az hogyan lesz még nevetségesebb.
A nagyszabású musicalt, amelyben a Halál lép elő főszereplővé, az egyik legnépszerűbb zenés színházi darabként tartják számon, 1992 óta hódít világszerte töretlen sikerrel.
Az Alice csodaországban egy egyedülálló multimédiás produkció, amely ötvözi a táncot, az akrobatikát és a cirkuszművészetet. (esőnap: augusztus 24.)
A koncert különlegessége, hogy több generáció ikonikus előadói idézik meg a Depeche Mode különböző korszakait
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!