Broadway Jegyiroda
Jegyiroda:
1075 Bp. Károly krt. 21.
Tel: 06 1 780-07-80 Nyitva: H-P: 10-18

Jegyvásárlás

Program


Ónodi Adél: Dear Future Me / performansz & fotókiállítás

Ónodi Adél: Dear Future Me / performansz & fotókiállítás

Mindannyiunk fizikai és érzelmi állapota változik. Egyikünk sem kizárólag férfi vagy nő. Előadásunkban erre szeretnénk rávilágítani egy transznemű nő művészeti felvetésein keresztül.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. október 19. péntek, 20:00

◊ monodráma & fotókiállítás ◊

„Nőnap van: ma fogadták el a név- és nemváltoztatásra benyújtott kérelmemet. Mától kezdve végre nőként élhetek – Adélként.” (részlet Adél naplójából)

Mindannyiunk fizikai és érzelmi állapota változik. Egyikünk sem kizárólag férfi vagy nő. Előadásunkban erre szeretnénk rávilágítani egy transznemű nő művészeti felvetésein keresztül.

A test a lélek függvényében változik. Van, aki hosszú utat jár be, hogy közelebb kerülhessen saját identitásához. Az előadás egy utazást idéz fel, amelynek során az én és a test kapcsolatba lépett egymással. 
Ezzel az estével lehetőséget kínálunk arra, hogy előrébb lépjünk a másság megértése és elfogadása felé.

Fotókiállítás ◊ Szabó Csilla Ónodi Adélról készített fotói – portréktól aktokig. 

Ónodi Adél 1995-ben született egy magyarországi kisvárosban, és már nagyon fiatalon érezte, hogy más, mint a többiek. Azon felül, hogy női lélekkel férfi testbe született, a művészet is kezdettől fogva érdekelte. Ezek külön-külön is súlyos következményekkel járhatnak, de így együtt, sőt egy kelet-európai ország vidéki környezetében kegyetlen életet jeleznek előre.

Adél Budapesten aktivistaként tűnt fel, LGBTQI közösségekkel foglalkozó szervezetek arca és felszólalója volt. Műtéte után, 2017-ben Berlinbe költözött, követve álmát, hogy színésznő és énekesnő legyen. 

Ajánlatunk


Az előadás ízelítőt ad a harmincas évek diktatúrájából az egyes emberek sorsán keresztül. A sztálini diktatúrában a Sátánhoz is jobb tartozni, mint a feljelentgető házmesterek társadalmához. A legfontosabb tanulságot Pilátus mondja ki: „a gyávaság a legeslegrútabb bűn.”

Azt kérdezi az orvos: - Az apja miben halt meg? - Kocsmában.Heveny lövöldözés meg ilyesmi. - Iszik? - Most hogy meghalt, nem hiszem.

„Improvizációs gasztroszínház – sok röhögéssel, alapvetően édes ízben, és némi savanykás zamattal. Mindezt kultúrtörténeti szempontból több rétegben egymásra pakoljuk, aztán feltekerjük a hőfokot. Pont olyan sül ki belőle, mint egy finom flódni” – meséli Stahl Judit, az előadás megálmodója.

Ajánló


Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva…

Kukorica Jancsi és Iluska megindító szerelmi története, a csodás, magyar népmesei motívumokban bővelkedő daljáték, mely híven követi az eredeti művet…

A darab mai sikerorientált, külsőségekre építő társadalmunk és kapcsolataink szatírája, mely számos fontos kérdést tesz fel. Hol van a saját…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!